Nakliye aracına en son yüklemeniz gereken eşyalar

Nakliye, zorlu bir süreç olsa da bu süreci en iyi şekilde yönetmek için belirli bir plan dahilinde hareket ederseniz; bu süreci en iyi şekilde atlatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey ise taşınma sonrası ihtiyaç duyacağınız eşyalar listesini belirlemek! Böylelikle yeni evinize taşındığınızda koliler içerisinde aradığınızı bulamama derdi yaşamaktan da kurtulabilir, daha önce ilk açılacak koliyi belirlediğiniz için kendinize teşekkür bile edebilirsiniz.

Peki; taşınma günü açmak üzere, üzerine not aldığınız kolilerde hangi eşyaların bulunması gerekiyor;

Tornavida vb. aletlerin yer aldığı tamirat kutusu

Tornavida gibi mobilyalarınızın monte işlemleri esnasında kullanacağınız aletleri; ayrı bir kutuya koymak; size yeni eve yerleşme aşamasında büyük bir avantaj sağlayabilir.
Böylelikle tornavidalarınız ve vidalarınız hangi kutudaydı, diye tüm kutuları teker teker açarak, zaman kaybı da yaşamamış olursunuz.

Elektrik süpürgesi

Yeni evinize yerleşmeden önce evinizin güzelce bir temizliğe ihtiyaç duyacağını göz önüne alırsak, elektrik süpürgesinin yer aldığı kolinin üzerine de not almayı unutmayın.

Ayrıca eviniz daha önce süpürülmüş olsa da eşyaların monte aşamasında yeni tozlar ile karşılaşmanız oldukça mümkün. Bu yüzden elektrik süpürgesi de evden eve nakliye aracına en son koyulması gereken malzemeler içerisinde yer alıyor.

Çay, kahve makinesi

Evet, yanlış duymadınız! Çay ve kahve içmek, şu an için size lüks bir ihtiyaç olarak gelebilir ancak taşınma esnasında da en çok onlara ihtiyacınız olacak!
Mola esnasında içeceğiniz çay ve kahveler ile enerjinizi toplayabilir; işe kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu yüzden bu önerimizi, hafife almamanızı tavsiye ediyoruz.

Mobilyaların monte malzemeleri

Mobilyalarınıza ait olan montaj malzemelerini ayrı ayrı kutulara koymanız ve üzerlerine malzemelerin hangi mobilyaya ait olduğunu yazmanız da bu süreci daha kolay geçirmenize yardımcı olabilir.

Örneğin yatak odası gardırobuna ait montaj malzemelerini ayrı ufak bir kutuya koyarak; gardırobunuzu kısa bir süre içerisinde monte edebilirsiniz.

Ufak ayrıntıların hayat kurtarıcı olduğunu bir kez daha hatırlatarak; tüm nakliye ve yerleşme sürecinizin keyifli bir şekilde geçmesini diliyoruz.