evden eve nakliyat esnasında en sık yapılan hatalar

Özellikle ilk kez ev değiştirecek olanlar, daha önce herhangi bir taşınma süreci yaşamadığı için evden eve nakliyat aşamasında farkında olmasalar da çokça hata yapıp, sonradan pişman olabiliyor. Özellikle ilk taşınma; kişilerin taşınma konusunda deneyim kazanmasına yardımcı olsa da defalarca ev değiştirmesine rağmen hala aynı hataları yapmakta ısrarcı olan insanlar da yok değil! Aynı hataları tekrar etmenin en önemli sebepleri ise dikkatsizlik ve belirli bir plan dahilinde hareket etmemek.

Peki; nakliye esnasında en çok yapılan o bariz hatalar listesinde neler var?

Fiyat ve firma araştırması yapmamak

Firma araştırmaması yapmamak, yapabileceğiniz en büyük hata olsa gerek! Firmanın tecrübesini, kaç yıldır nakliye hizmeti verdiğini, nakliye sözleşmesi yapıp yapmadığını kapsamlı bir şekilde araştırarak; hayal kırıklığı yaşamaktan kurtulabilirsiniz.

Aynı zamanda firma araştırması yaparken; fiyatları da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Belki de semtinizde faaliyet gösteren ve aynı kaliteli hizmeti daha uygun fiyata satın alabileceğiniz bir nakliye firması olabilir!

Taşınma için yanlış mevsimi seçmek

Havanın çok bunaltıcı olduğu yaz aylarında taşınmak, en büyük kabusunuz olabilir. Soğuk ve karlı kış aylarında taşınmak da hem sizin hem de nakliye firmasının işlerini yokuşa sürebilir. Bu yüzden taşınmak için havanın ne çok sıcak ne de çok soğuk olduğu, bahar aylarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Nakliye sigortası yaptırmamak!

Evet, kesinlikle nakliye sigortası yapmayan bir firma ile çalışmamanız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. 
Kaza, sel vb. durumlarda yaşadığınız hasar kaybını en aza indirgemek için sigorta yapmayan firmalardan uzak durun!

Not kağıtları veya sticker kullanmamak

Eşyaları kolilere gelişigüzel yerleştirmek gibi kolilerin üzerine not kağıdı da yapıştırmamak, yapılan bir diğer hata.

İlk aşamada kolileri görüntüsüne göre kafanızda ayrıştırabilirsiniz ancak yerleşme esnasında koliler arasında ayrım yapamamanız oldukça mümkün. 
Bu yüzden hafızanıza fazla güvenmeyin. Bunun yerine kağıtlara not almayı ve kolilere yapıştırmayı tercih edin!

evden eve nakliyat esnasında bu söylediklerimizi hafızanızın bir kenarına not ederek; tüm süreci daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz.